3 kľúčové otázky pre vaše duševné pohodlie

3 kľúčové otázky pre vaše duševné pohodlie

Ak trávite čas s lekárskymi prehliadkam svojho tela, technickými prehliadkami auta, kontrolujete v akom stave je kompresor a tiež dokonca aj to, či váš počítač nemá zastarané sieťové prvky, myslievate aj na to ak je na tom vaše emocionálne zdravie? To totiž robí stále príliš málo z nás. Urobíte si na to čas a popremýšľajte, ako na tom ste.

Pár otázok, ktorá vám pomôžu pri sebareflexii:

  • Premýšľali ste niekedy o tom, čo robíte, keď odpočívate? Darí sa vám odpočívať? Ste vtedy skôr mrzutý alebo si to užívate?
  • Ako rýchlo sa môžete dostať do stavu pokoja po stresovej situácii? Dokážete sa zotaviť rýchlo alebo potrebujete viacej času?
  • Aká je vaša komfortná zóna?

Naše najdôležitejšie emocionálne a psychologické potreby sú bezpečnosť, spokojnosť a pripojenie

Bezpečnosť: Dokážete upokojiť svoje telo?

Spokojnosť: Cítite sa ľahko sklamaný alebo stratený?

Spojenie: Cítite sa osamelý alebo odmietnutý? Alebo bojujete s odpustením?

Kognitívna veda hovorí, že ak sa naučíte stimulovať dobré myšlienkové vzorce, môžete sa naučiť prekonávať negatívne prepojenia. Niekedy sme precitlivení a uviazli sme v bludných cykloch, pretože naša negativita môže byť príliš silná.

Primárny spôsob, ako pestovať odolnosť a vďačnosť, je internalizovať takéto skúsenosti, aby prekódovali váš spôsob myslenia trvalým spôsobom, čím sa skutočne mení mozog k lepšiemu.

Toto všetko  vám pomôže zlepšiť spôsob, akým prežívate svet. Sú to však len základné body, ktoré potrebujete v súvislosti so svojou osobnou pohodu a zdravým duševným prežívaním, ale ak by ste chceli do tejto témy hlbšie nahliadnuť neváhajte sa zásobiť dostupnou literatúrou, ktorá je všade prístupná.

Tiež nie je na škodu nájsť si vo svojom okolí niekoho, koho tieto témy zaujímajú a spolu s ním preberať nielen vo všeobecnej ale aj osobnej rovine ako všetky tieto veci máme, ako prežívame svet a ako naše vnímanie môžeme posúvať stále k pozitívnejším vlnám.

Comments are closed.